Tort urodzinowy

Tort urodzinowy

Promocja i Reklama

Każdy człowiek lubi od czasu do czasu poczuć się wyjątkowo, być w centrum uwagi swoich najbliższych, otrzymywać wyrazy troski, zainteresowania i życzliwości. Idealną okazją ku temu są urodziny. Nieważne, czy będziemy je świętować w kilkuosobowym gronie najbliższych, czy urządzimy huczną imprezę – przyjęcie powinien uświetnić tort urodzinowy.

Tort urodzinowy

Wszystkie cukiernie mają w swojej ofercie torty na zamówienie. Możemy wybierać wśród wielu smaków, kształtów, wielkości. Dekoracja tortu są zależne od naszych preferencji, mody i zdolności cukiernika. Lukry, masy marcepanowe, jadalne farby, wydruki na opłatkach – to wszystko w rękach doświadczonego artysty cukiernika sprawi, że zamówiony przez nas tort urodzinowy będzie niezwykły. W wielu sklepach przed zakupem możemy skorzystać z degustacji, aby wybrać smak, upewnić się, że krem nie będzie zbyt słodki lub za tłusty. Gdy kupujemy tort na urodziny dziecka pamiętajmy, aby nie decydować się na ciasto intensywnie nasączone alkoholem.

Możemy też zrobić tort własnoręcznie. Jeśli nie mamy sprawdzonego przepisu, posiłkujmy się książkami kucharskimi lub blogami kulinarnymi. W internecie znajdziemy również sprawdzone sposoby na ładne i proste dekoracje, które sprawią, że nasz tort urodzinowy będzie wyglądał jak dzieło profesjonalisty. Na rynku dostępne są gotowe masy marcepanowe i barwniki do nich. Oprócz przykrycia tortu możemy z nich wyczarować śliczne figurki, wzory i napisy. Jeśli wolimy bardziej tradycyjny wygląd tortu, przyda nam się szpryca, którą precyzyjnie rozprowadzimy krem. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest smak tortu. Gdy użyjemy zbyt dużo marcepana, lukru i cukrowych ozdób, ciasto nie będzie dobre.
Przygotowując tort jako prezent dla jubilata musimy wziąć pod uwagę jego kulinarne preferencje: czy lubi bardzo słodkie wypieki, czy jest fanem czekolady, albo zagorzałym przeciwnikiem owoców.

Jeśli nie mamy żadnych wcześniejszych doświadczeń z pieczeniem ciast, postawmy na proste i sprawdzone rozwiązanie – zróbmy lub kupmy dwa biszkopty, przełóżmy je bitą śmietaną, a na wierzchu rozsypmy świeże owoce. Taki tort nie może się nie udać i z pewnością będzie smakował naszym gościom.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments