Świat Według Kiepskich sezon 27

W określonej wrocławskiej kamienicy, zupełnie nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 8

Od lat, zwaśnione rodziny godzą się na wzajem, by potem przy dobrym trunku pogodzić się i snuć kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tym się nie na wykonywać.

Serial mówi o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest osobą bezrobotną, i jedynym jego zajeciem jest postrzeganie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat gra w pracy zdrowia, gdzie zdaza się jej wykorzystywać dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w ostatnim dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W rodzinie ciągle podchodzi do spraw.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął spośród ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim samym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się od siebie. Pazdzioch ma pewne zatrudnię. Funkcjonuje na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która stała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje gościa i dotyka go w środowisku innych sąsiadów. Mimo to, Marian kocha kobietę i była się wciąż dorównać jej wymaganiom oraz spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi stoi Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma trochę. Mimo, że może stanowić na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i mówi mu uczyć się na jego piętro. Boczek tak szybko nie odpuszcza i dalej bierze się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie uznaje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie zarówno z naiwności, często podpuszczanie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i zwolniony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąś nową klatkę w tej stronie, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładu Kiepskich można słyszeć ruchy i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z szansą na kolejne piwo, skoro oczywiście jako jego ojciec uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z postępem czasu, podczas wyjazdu do USA, poznaje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która ma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie żony nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi nowej lube syna.

Sprawy są ciepłe i całe fantazji.

Mamy doczynienia z obcymi z kolejnej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy chociażby wykazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne problemy z jakimi potrzebują zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację metoda i brak pracy, otwierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić człowieka do podjęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, iż w ostatnim końcu nie ma pracy dla obywateli spośród jego wytworzeniem i planuje rozkręcić własny biznes.

Na zabieg zajęcia z uczciwością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka natrafili na pomysł założenia seks telefonu. Przeciwnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym można by było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak i tenże plan nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia sklepu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan również się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po wyczerpującym i pełnym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Następnego Roku, w zakładu Kiepskich robiony jest sylwester.

Pozostają na nim mieszkańcy kamienicy i dyrektor Kozłowski, jaki jestem w stosunku małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż jest z prezesem ale dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów przechodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z dążeniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedyną w okresach.

Jednym z popularnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, istniejący na złomowisku. Jego pierwszym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i rozmyślanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który planuje co róż nowe rymowanki na temat mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, gdy to nakręcono pierwszy odcinek.

Na wstępu serialu, sceny nagrywane istniały w kamienicy, jednak z postępem czasu wykonano rekonstrukcje wnętrz w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy badać na Polsacie.

0 0 votes
Daj ocenę

Podobne

nioki

Popularne

0
Would love your thoughts, please comment.x