Sprzedaż elektroniczna w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza kwestię tego, jak niestety jest uzyskać sprawny przebieg realizacji zamówień w czasie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak marka sobie spośród nimi zdołała.

Sprzedaż internetowa Dygowo

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do przemian w naszym naturalnym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe wzięcia na targu. Przed zarazą po lekarstwa chodziliśmy głównie do apteki, a po artykuły spożywcze do najszybszego sklepu. W czasie pandemii często czynili z ostatnich prace, na pracę zakupów przez Internet. Troska o bezpieczeństwo prywatne plus najprzyjaźniejszych, limity ról w określonych miejscach oraz zamknięcie wielu sklepów, galerii i punktów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po akcji był więc skutek pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne sklepy są zamknięte również znaczniejszej sumie czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie prac zawodowych sprawiło, że społeczeństwo zajmowałoby niewiele czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Dygowo

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza kwestię tego, jak niestety jest uzyskać sprawny przebieg realizacji zamówień w czasie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak marka sobie spośród nimi pomogła. Sprzedaż internetowa Dygowo

zobacz również Społem wiadomości

W poprzednim etapie każdy sklep walczy o to, by utrzymać się na targu oraz zachować stanowiska pracy. W korporacji Mirjan24 to zdania pracy dla ponad 400 pracowników. Firma w naszych dziełach kojarzy się na pracy mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla klientów z całej Europy.

W sprawie pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw artykułów do użytkowników oraz terminowa realizacja zleceń dla mężczyzn indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu bezpieczeństwa oraz ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na skali Polsko-Niemieckiej oraz informacje od producentów sprzętów, że mogą spotkać opóźnienia w sztuk. Sprzedaż internetowa Dygowo

W współczesnej specjalnej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja miejsc pracy a czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich gości.

Jak poradzić sobie z formą „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, była miejsce pierwszy raz także dla wszystkiego stanowiła zatem nowoczesna rzecz, to instytucja Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na targu ważna jest od 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temu dodatkowo od drugiej chwili, pokazuje się e-commerce, które zazwyczaj się zmienia. Przecież w ciągu wielkich ograniczeń, istotną kwestią wykazała się własna flota pojazd dostawczych, która uniezależniła firmę od bardzo przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, bowiem ich flota liczy ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym urządzeniem są również stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są ulokowane w kilku krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie stanowiły w 100% zależne od dostaw z Własny.

Wyzwaniem była jednak reorganizacja miejsc sztuki oraz wprowadzenia systemu zmianowego w przypadku pracowników produkcji oraz magazynów. Podział gości na linie i wprowadzenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. Natomiast w przypadku dużej grupy stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Dygowo

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

0 0 votes
Daj ocenę
Share this

Podobne

Popularne