Pierwsze kroki na nartach

Pierwsze kroki na nartach

Warto przeczytać

Sporty zimowe to bardzo atrakcyjne i dające wiele zadowolenia i uśmiechu aktywności, które można uprawiać podczas mroźnej i śnieżnej pory roku. Każdy amator białego szaleństwa z niecierpliwością czeka na okres, w którym będzie mógł poddać się swojemu ulubionemu zajęciu.

Pierwsze kroki na nartach

 

Jazda na nartach, snowboardzie, sankach to dziedziny sportu przeznaczone dla każdego bez względu na płeć wiek oraz predyspozycje i umiejętności. Szeroko rozbudowana baza narciarska daje możliwości wybrania odpowiedniego stoku dopasowanego do umiejętności i możliwości narciarza czy snowboardzisty.

Jak zacząć przygodę z nartami?
Jazda na nartach to zajęcie, które może przyswoić każdy z nas. Odpowiednie szkolenie, wytrwałość, wykonywanie specjalistycznych ćwiczeń pozwoli osiągnąć pożądany efekt i cieszyć się ładną, poprawną i przyjemną jazdą.

Pierwszym i najważniejszym aspektem bezpiecznej i komfortowej jazdy jest dobranie odpowiedniego sprzętu, jak również stroju i elementów pomocniczych. Odpowiednio dopasowane akcesoria pozwolą na swobodne poruszanie się, jak również wykonywanie precyzyjnych ruchów.

Po dobraniu sprzętu czas zająć się podstawami dotyczącymi jazdy na nartach. Pierwsze kroki na nartach mogą wydawać się trudne i skomplikowane, a narastający strach przed prędkością i upadkiem nie ułatwia nauki, jednak nie należy rezygnować ze szkolenia, gdyż z biegiem czasu wykonywanie kolejnych elementów stanie się prostsze i znacznie przyjemniejsze.

Pierwsze ćwiczenia początkujących narciarzy powinny polegać na opanowaniu prawidłowej postawy podczas zjazdu, nauki upadku jak również hamowania. Początkowe zadania będą polegały na nauce jazdy pługiem – pilnowanie, aby nart były skierowane do siebie czubkami, jednak nie nachodziły jedne na drugi. Kolejno, amatorzy powinni zmierzyć się z nauka skrętu, który umożliwia kontrolowane poruszanie się po stoku. W miarę nabywania pewności siebie i opanowania równowag na nartach, należy zwiększać intensywność i poziom trudności ćwiczeń. Zmiana stylu jazdy z pługowego na równoległy daje możliwości zwiększenia prędkości, a także powoli doprowadza do wykonania prawidłowego ruchu podczas umiejętnej jazdy na nartach.

Wszystkie wykonywane ćwiczenia powinny odbywać się pod okiem profesjonalisty, który poradzi, pomoże, jak również oceni postępy osoby początkującej.

Pierwsze kroki na nartach mogą wydawać się trudne, lecz warto pokonać strach i niedogodności, aby moc później cieszyć się urokami i zaletami sportu, jakim jest narciarstwo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments