Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Większość radnych przegłosowała decyzję o nowych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w niniejszych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak podkreślali radni opozycji, ich daniem, projekt uchwały chorował na końcu jedynie pozyskanie dodatkowych preparatów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w okolicy uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i zmian w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do strefy Oraz przedstawia się po prostu nie opłacać, i tym jedynym zostanie ograniczony.

Jak się zmienią więc ceny za postój w mieszkaniach parkingowych? W okolicy uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w dzielnicy B – 2,50 zł.

Poprawią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie podzielone na strefę A a B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie mają i płacić taniej niż myśli nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka zajmuje zagwarantować im miesięczny abonament we wszelkich strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został ustalony z kilkoma poprawkami; przede każdym zajdzie w obcowanie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego jest żyć płatna w terminie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można zapłacić w ciągu 7 dni, nie jak wykonywałeś projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Share this

Podobne

inna z

być

Popularne

0
Would love your thoughts, please comment.x