Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Toż pewna relację również dla mieszkańców kiedy i turystów leżących w swym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma zostać gruntownie przebudowany.
Obiekt ma pozostać w wszyscy dopasowany do spraw osób niepełnosprawnych. Znacznie zwiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie całego miejsca na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Żyć może również powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak istotnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z wykorzystaniem najbliższego otoczenia. Na dole ma zostać stworzona poczekalnia oraz hol, do jakich osiągać będą toalety. Rozważona ma zostać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże mieszkanie na przechowalnię bagażu dostępne oraz z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona tradycyjna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli idzie o zagospodarowanie działki, mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla pań głuchych i min. dwa pola do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z środowiskiem są pozostać w wszyscy przystosowane do spraw osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze każdymi pozwoleniami tworzy być przekonana w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia szacowana istnieje na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został przywiązany do zysku w 1910 r. Obiekt otrzymuje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako banalny i potrzebujący modernizacji. Hol główny pełni funkcję poczekalni. Uważają się w nim i kasy i punkty handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co oznacza, iż nie istnieje w wszyscy dopasowany do spraw osób o małych możliwościach mieszania się.

0 0 votes
Daj ocenę

Podobne

Popularne

0
Would love your thoughts, please comment.x