Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Wieruszów

Prasóweczki

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to coraz bardziej przystępna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące drinkiem z rzędów budownictwa modułowego używane jest teraz do bliskiego i dość taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co znacznie, z kontenerów coraz częściej tworzy się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe albo też domki letniskowe. Dzieje się tak więc, że domki z kontenerów znajdują zastosowanie prawie w każdej dziedzinie, a przedsiębiorstwa z kontenerów korzystają z coraz wyższego popytu. Jeszcze jedną prostą formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Błaszki

Budynki z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy

Albo to możliwe, aby stworzyć komfortowy, wygodny oraz do tego piękny budynek mieszkalny ze „naturalnego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowe budownictwo, charakteryzuje się surowym, zimnym gustem oraz niskimi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodu z kontenerów jest nie tylko możliwe, ale same coraz modniejsze. Taki budynek jest nie tylko wiele tańszy w działaniu, w przyrównaniu do normalnego budownictwa, lecz też wyróżnia go duża energooszczędność. Wygląda czyli na to, że rody z kontenerów są hitem idealnie uzupełniającym się w zarządzające trendy.

domy z Kontenerów Błaszki

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa rodzie z kontenera?

Do architektury lokali z kontenerów najczęściej stosowane są kontenery morskie. Stanowią one przygotowane z samonośnej stalowej ramy, stworzonej z zamkniętych, walcowanych profili. Profile obecne są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga spowodowane są z zmianie z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wykonane są one produktem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Błaszki

We wyposażeniach domów z kontenerów realizowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmiany daje się na ostatniej samej wartości kiedy w sukcesie tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Błaszki

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o