Ateny, czyli z wizytą u Bogów Greckich

Ateny, czyli z wizytą u Bogów Greckich

Promocja i Reklama

Wycieczka do  Grecji , a w szczególności do jej stolicy, czyli Aten to podróż w przeszłość, do źródeł europejskiej cywilizacji. W tym miejscu kultura antyczna jest na wyciągnięcie ręki i odkrywa przed nami swoje tajemnice.

Ateny, czyli z wizytą u Bogów Greckich

Bez względu na to, czy spędzimy tam tylko weekend, czy może dłuższy okres czasu, na pewno będzie to dla nas niezwykłe przeżycie. Miasto, w którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie ma w zanadrzu wiele atrakcji.

Kłótnia bogów
Znane miejsca zwykle są owiane legendami, związane są z nimi niezwykłe historie. Tak jest również z Atenami, bowiem nazwa miasta pochodzi od imienia jednej z greckich bogiń. Bowiem bogowie, rywalizując ze sobą o miejsca na ziemi, w których szczególnie będzie im oddawany hołd popadli w konflikt właśnie w sprawie tego najpopularniejszego miejsca w Grecji. W ramach rozwiązania sporu Posejdon i Atena musieli podarować ludziom jakiś podarunek. Posejdon stworzył im źródełko wypływające ze zbocza Akropolu, natomiast jego przeciwniczka sprawiła, że wyrosło drzewo oliwne. Wybrano dar Ateny, czego skutkiem były niedobory wody, z którymi później musieli borykać się mieszkańcy.

W cieniu Akropolu
Wizyta w Atenach zostanie nam w pamięci na pewno ze względu na panujący tam tłok. Spowodowany jest on tysiącami przybywających tam turystów, jak i tym, że w stolicy Grecji mieszka praktycznie jedna czwarta ludności w tym państwie. Jednak nawet to nie przeszkadza w czerpaniu radości z pobytu w kolebce starożytności. Obligatoryjnym punktem wyprawy do Aten są zatem: Partenon, Akropol, Erechtejon, Świątynia Ateny, Plaka oraz liczne muzea.

Można tam dobrze zjeść
Najlepiej na zwiedzanie wybrać się rano lub wieczorem, wtedy panuje najprzyjemniejsza temperatura powietrza, jest także nieco mniej turystów. Po wielogodzinnych wędrówkach uliczkami miasta koniecznie trzeba zatrzymać się w jakimś miejscu, aby spróbować tutejszych przysmaków, takich jak gyros z sosem tzatziki. A warto, bo podobno są tam najlepsze restauracje w całej Grecji. Do każdego posiłku obowiązkowo trzeba napić się greckiego wina. Jednak tak naprawdę życie w tym mieście, zaczyna się dopiero w nocy, co widać po zapełnionych po brzegi pubach i knajpach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments